Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

KONTAKTY

SLKamery.cz - Kamery a zabezpečení
tel: +420 736 404 342
info(a)slkamery.cz

27. 02. 2017

Co je ONVIF a k čemu je dobrý?

Při instalaci kamerových systémů může dojít k situaci, kdy je instalováno v jednom objektu více typů kamer od různých výrobců a záznamová jednotka (NVR) také od jiného výrobce. Z důvodu vzájemné nekompatibility nebylo snadné komponenty propojit a dosáhnout plné funkčnosti. Tento problém řeší standardizovaný komunikační protokol ONVIF.

Co je to ONVIF?

ONVIF (Open Network Video Interface Forum) je otevřený standard pro komunikaci bezpečnostních systémů založených na IP technologii založený již v roce 2008. Tohoto standardu využívají IP kamery, záznamové jednotky (NVR) a software (VMS). ONVIF zajišťuje vzájemnou kompatibilitu jednotlivých komponent bezpečnostních systémů a umožňuje jednoduchou integraci různých typů kamer od různých výrobců.

Co je předmětem standardu ONVIF?

Standard ONVIF specifikuje IP konfiguraci, vyhledávání zařízení v síti, nastavení zařízení, ovládání pohyblivých kamer a analýzu videa. V rámci ONVIF je specifikováno několik tzv. profilů:

Profil C - přístup k zařízením na bázi IP
Profil S - video systémy na bázi IP
Profil G - správa úložiště
Profil Q - rychlá instalace zařízení

ONVIF využívá standard H.264 pro kompresi videa a protokoly RTP/RTSP pro streamovaní audia, videa a detekci pohybu.

Co znamená, když je kamera nebo záznamové zařízení kompatibilní s ONVIF?

Znamená to, že zařízení je kompatibilní také s ostatními ONVIF zařízeními a budou spolu vzájemně pracovat bez problémů.

Jaké výhody přináší ONVIF?

Pokud plánujete pořízení kamerového systému, který bude složen z několika různých typů kamer, hledejte vždy prvky kompatibilní se standardem ONVIF. Budete tak mít jistotu bezproblémového připojení a jednoduchého nastavení.

Podpora standardu ONVIF se neustále rozrůstá a podporuje jej většina předních výrobců bezpečnostních systémů.

Další informace o standardu ONVIF můžete nalézt zde: https://www.onvif.org/