Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

KONTAKTY

SLKamery.cz - Kamery a zabezpečení
tel: +420 736 404 342
info(a)slkamery.cz

22. 02. 2017

Proč si pořídit kamerový systém domů nebo do firmy?

Kamerové systémy jsou jednou z hlavních bezpečnostních technologií, která doposud nenalezla lepšího soupeře. Jejich využití je pro firmy i běžné občany snadno dostupné, ale i přesto se najde mnoho lidí, kteří této vymoženosti nevyužívají.

Kamerové systémy dokázaly svou účinnost v praxi a to je důvodem, proč je spousta lidí instaluje i do aut. Jedná se o nejlepší možný důkazní materiál jak pro policii, tak i pro pojišťovnu. Velký zájem o kamery stoupl i díky neustále se snižujícím cenám a vyspělejším technologiím. Zatímco v minulosti byly kamery velkými a nevzhlednými přístroji, dnes je jejich velikost i cena zanedbatelná.

Nespoléhejte se na cizí kamery

Stále více měst instaluje kamerové systémy na každém kroku, což výrazně usnadňuje práci policie a pomáhá to udržovat pořádek. Městské kamery však nevidí všude a to je důvod, proč by firmy i občané měli vzít jejich využití do vlastních rukou. Jistotu vám nepřinesou ani společné kamery v areálech pro více firem či v obytných zónách. Mnoho kamer má nekvalitní záznam, nikdo je nekontroluje, jsou nefunkční nebo nemají funkce, které jsou pro dostatečnou ochranu zapotřebí.

Kamerové systémy v domě

Účel kamery u domu je zřejmý, chránit majetek a odradit potenciální zloděje či vandaly. Mnoho lidí se snaží ušetřit peníze tím, že namísto skutečné kamery pořizuje pouze její atrapu, která má mít odstrašující efekt. Zbytečnost této investice se většinou projeví po prvním incidentu, kdy objevíte vykradený dům a namísto kvalitního záznamu budete sledovat jen blikající světlo atrapy.

Kamery jsou dnes základem bezpečnosti a tato jednorázová investice je nejlepší pojistkou. Jejich rozmístění na strategických místech Vám umožní mít pod kontrolou celý pozemek. Dříve kamery sloužily k pouhému pasivnímu záznamu obrazu a nedokázaly jakkoliv aktivně upozornit na právě probíhající incident.

Moderní kamerové systémy v sobě kombinují hned celou řadu technologií, takže pořízením kamerového systému zabijete hned několik much jednou ranou. Současné kamerové systémy snadno detekují přítomnost nežádoucí osoby a spustí poplach. Dokáží sledovat vytyčený pozemek, rozeznávat tváře, sledovat podezřelé osoby, detekovat přítomnost opuštěných objektů aj. Už nejste omezeni pouze na obrazovku s malým rozlišením, záznam kamer lze sledovat i na telefonu a ve vysokém rozlišení.

Kamery do firmy

Pro firemní účely jsou kamery jako stvořené a uvedeme si hned několik důvodů, proč kameru do firmy pořídit.

Ochrana majetku: Běžná ochrana majetku je základ a přestože mnoho firem využívá přístupové systémy s přiložením identifikačního čipu nebo zadáním kódu, i tyto mechanismy lze obejít a následně je kamera tím nejlepším prostředkem, který vám o tom řekne. S kamerami lze snadno pokrýt jak malé firmy, tak i rozsáhlé podniky.

Monitorování zaměstnanců: Podle přísloví „důvěřuj, ale prověřuj“ se kamery skvěle uplatní i při monitorování zaměstnanců. Pokud máte podezření na špatnou pracovní morálku či docházku zaměstnanců, pod dohledem kamer dosáhnete zlepšení.

Ochrana parkoviště: Parkoviště jsou součástí mnoha firem a právě na ně se často zapomíná. Vozy jsou zde dlouho opuštěné a toho využívá mnoho zlodějů. Instalací kamery zajistíte zvýšenou bezpečnost a budete mít celý vozový park pod kontrolou.